19.04.2017 07:55

Fotogalerie našich webových stránek byla doplněna o několik fotek z letošního Malhostovského koštu. I když jsme letošní dvanáctý ročník nepřipravovali nijak výjimečně, budou se mnou účastníci jistě souhlasit, že se obzvláště vydařil. Sluncem zalitá sokolovna přivítala opět více než 150 účastníků a jestli jim u nás chutnalo? Do nabídky se podařilo připravit cca 300 lahví reprezentujících 136 vzorků vín. Po konečném součtu můžeme konstatovat, že jich zůstalo 174 prázdných. Není proto divu, že houslová muzika Bítešan neměla po celý večer nouzi o krojované i civilní tanečníky, kteří si snimi i nejednu písničku zazpívali. Nás pořadatele velmi potěšilo mnoho nových tváří mezi degustátory. Děkujeme všem hostům i pořadatelům a doufáme, že se všichni ve zdraví a dobré náladě sejdeme za rok na 13. ročníku.

14.03.2017 13:11

Trošku se zpožděním byly do fotoarchivu doplněny fotografie z letošních Ostatků.

Z úsměvů maškar je vidět, že letošní masopust se opět vydařil.  Počasí nám přálo a tak se mohly maškary ve 13 h vydat na průvod obcí. Jako již tradičně měl průvod několik zastávek na větší občerstvení. Dík patří všem, kteří udržovali naše masky veselé a tradičními i netradičními pokrmy a nápoji chuťové pohárky potěšili. Průvod prošel téměř všemi zákoutími obce, takže do Sokolovny dorazil se setměním z posledních sil.

Rádi bychom touto cestou poděkovali nejen účastníkům, ale hlavně štědrým dárcům, kteří maškarám přispěli do kasiček. Vybraná částka bude jako každoročně použita na přípravu dětského dne.

08.01.2017 18:35

15.11.2016 08:37

Ve sváteční den 28. 10. 2016 jsme v naší sokolovně oslavili Den otevřených dveří uspořádaný k 120. výročí založení Sokola v Malhostovicích.  Byly zde ke zhlédnutí nejen historické listiny, ale také fotografie z dob dávno minulých, připomínající aktivity a sportovní úspěchy členů Sokola. Dále bylo možné seznámit se se současnou činností jednotlivých oddílů. Své umění nám na žíněnkách předvedli bojovníci oddílu Hakkoryu JuJutsu, které vystřídali svým vystoupením naši nejmladší tanečníci. Během slavnostního odpoledne bylo uděleno čestné členství Sokola Malhostovice panu Lubomíru Balákovi, který se po dlouhá léta staral o chod této organizace.

V šest hodin večer navazoval na akci lampionový průvod. Za sokolovnou se opět sešel velký počet světlonošů, kteří měli světýlka všech možných velikostí a tvarů. Průvod za dušičkové atmosféry prošel setmělou obcí. Na asfaltové cestě mezi Cigánkou a Humny pak při romantickém osvětlení rozžatých svíček účastníci průvodu vypustili na čtyřicet lampionů štěstí. Doufejme, že se všechna vypuštěná přáníčka dětem splní.

Po návratu do tělocvičny se dospělí mohli prohřát svařeným vínem, na děti čekal teplý čaj a nějaká ta upečená dobrůtka. Ti, kteří už byli unavení a nechtělo se jim skotačit při sportovních aktivitách, se usadili ke stolům a malovali, případně vyráběli magnetky s Halloweenskou tematikou.

Tím ale den nekončil. Odvážné děti si ještě vyzkoušely, že v tělocvičně se dá nejen cvičit, ale i spát. Na žíněnkách si tedy pod dohledem několika dospělých rozložilo své spacáky 15 dětí, které strávily noc v sokolovně. Ráno je čekala dobrovolná rozcvička a další tvořivá dílna. Po snídaňovém kakaíčku s buchtičkami si pak své ratolesti opět vyzvedly rodiče.

Děkujeme všem, kteří nám svou pomocí přispěli k úspěchu celé akce, a těšíme se na příští ročník.

Více foto ve fotogalerii

.

24.08.2016 11:59

Myslivecké odpoledne v Drásově se opravdu vyvedlo. Na své si přišli nejen dospělí, poutavý program byl připraven i pro děti. Stanovišť bylo jen několik, ale zato byly opravdu velmi poutavé a poučné i pro dospělé. Živí dravci, koně, střelba ze vzduchovky, vycpaná zvířata, pozorování okolí z posedu, děti se těšily na každé stanoviště. Klobouk dolů a velké poděkování organizátorům...

14.08.2016 23:45

Dětem se v Kunštátě opět velmi líbilo.Videa jsou již vložena zde:

www.youtube.com/watch?v=KANrMveZozc

www.youtube.com/watch?v=FBcMMmkhGoo

www.youtube.com/watch?v=VeLvHbUkrxA

14.08.2016 23:27

Tak nás definitivně opustila starobylá lípa u kostela. I přes usilovnou péči a odbornou pomoc, bylo letos na jaře jasné, že lípě již není pomoci. V minulých dnech tedy odborná firma provedla její pokácení.

Lípa byla v roce 2003 prohlášena za „Památný strom“ a několikrát byla také nominována na „Strom roku“. Její stáři se odhadovalo na 200 let a byla posledním dochovaným stromem z původního hřbitova kolem kostela sv. Vavřince. Její poslední cestu zachytil Jaroslav Podborský na několika fotografiích. Dobrou zprávou je, že obec intenzivně jedná o výsadbě nové lípy, která by v její tradici pokračovala.

25.05.2018 14:22
V naší organizaci považujeme osobní údaje za velmi cenné informace a podle toho s nimi také nakládáme. Prosíme přečtěte si, jak k ochraně osobních údajů přistupujeme. Pokud byste s jakýmkoliv bodem nesouhlasili, kontaktujte nás .

Přihlaste se k odběru novinek: