Setkání v sokolovně 5/2015

 

POZOR - - POZOR - - POZOR

Hrozí chybné trasování dálnice R43 !!

Setkání občanů - Čtvrtek 28. května sokolovna Malhostovice od 18.30 h.

Vážení sousedé, občané Malhostovic a Nuzířova, přátelé z Drásova, Všechovic a Skaličky,

Probíhá první kolo projednávání "Návrhu krajského územního plánu, tzv. Zásad územního rozvoje".

Je to klíčová možnost pro občany se vyjádřit, kudy má R43 vést, zda dálnice bude sloužit, nebo škodit.

Zastupitelé naší obce 5. 5. 2015 odhlasovali text schvalující R43 v trase Hitlerovy dálnice, což by bylo pro naše obce likvidační. Díky masivnímu odporu občanů bylo svoláno na 19. 5. 2015 mimořádné zasedání apo bouřlivé diskuzi se podařilo jasně formulovat podporu obce jedinému řešení, kdy obec nebude postižena, tzv. Optimalizované trase, to je trase R43 mimo Malhostovice i Nuzířov. Všechny varianty těchto dokumentů naleznete na internetových stránkách: https://www.sokol-malhostovice.cz/r43/

Ukázalo se, že lidem byla doposud odepřena informace, o co se jedná a jaké možnosti pro celé naše údolí jsou.   

Proti R43 v našem údolí, a navíc těsně u našich domů, je nutné se hlasitě bránit. Jistě se nikdo rozumný nechce dát na pospas krajským úředníkům a jejich projektantům, kteří nám vnucujípohromu pro všechny obce v našem údolí. Nechceme si nechat znehodnotit své nemovitosti, nechceme, abychom i s našimi dětmi byli už navždy vystaveni 24 hodin denně hluku kamionové dopravy a smogu z dálnice.  

Vyzýváme proto všechny občany Malhostovic a Nuzířova, aby svou účastí přišli vyjádřit, že jim záleží na ochraně svých domovů, že nechceme dálnici R43 pod svými okny.

Sousedi z Drásova, Všechovic a Skaličky jsou také srdečně zváni. Naštěstí existuje dobré řešení pro nás všechny, musíme se ale včas a jasně ozvat.

Vyjádření můžete zaslat i prostřednictvím E-mailu:

V případě, že se nemůžete čtvrtečního jednání v sokolovně zúčastnit, vyslovte, prosím, svůj názor zasláním emailu na e-mailovou adresu R43malhostovice@gmail.com. Do názvu zprávy stačí uvést pouze:

Souhlasím s R43

Tím vyslovujete svůj souhlas, aby kraj vedl plánovanou dálnici R43 v tělese tzv. Hitlerovy dálnice.

nebo:

Nesouhlasím s R43

Tím vyslovujete svůj nesouhlas s vedením R43 v našem katastru a podporujete další jednání o možnostech jak tomu zabránit.

Do zprávy uveďte, prosím, své jméno a adresu.

 

V případě, že máte zájem dostávat emailem aktuální informace o dálnici R43, připište do zprávy "Mám zájem o informace k R43"